GYODER

GYODER 1999 yılında, Türkiye’deki gayrimenkul yatırım ortaklıklarının (GYO) mevcut ve kurulmakta olan temsilcileri tarafından kurulmuştur.

“Türkiye’nin Gayrimenkul Platformu” olarak sektörün tüm alt açılımlarını aynı çatı altında toplayan GYODER, 22 Haziran 2021 tarihinde düzenlenen 21. Olağan Genel Kurul Toplantısında, GYODER’in açılımının genişletilmesine, kimliğinin günümüz çizgisine taşınarak daha çağdaş bir yapıya bürünmesi gerektiğine olan inançla, alanının önde gelen fikir ve uygulama platformu olarak, GYODER’in mevcut algısını koruyarak Derneğin markalaşma sürecini kolaylaştırmak ve algısını güçlendirmek amacıyla ismini Gayrimenkul Yatırımcıları Derneği olarak değiştirmiştir.

Renova, Gyoder üyesidir.

Investment Migration Council

Merkezi İsviçre’nin Cenevre kentinde bulunan Investment Migration Council ( IMC ), 2014 yılında kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak kuruldu. Konseyin misyonu, dünya çapında yatırım göçü endüstrisinde standartlar belirlemektir. IMC, yatırım göçü alanındaki diğer dernekler, hükümetler ve uluslararası kuruluşları destekler ve bunlarla etkileşime girer. Buna ek olarak, Konsey, yeni bir endüstri olan ve bazıları tarafından tartışmalı olarak görülen yatırım göçü konusundaki kamu anlayışını geliştirmesinde endüstriyi desteklemektedir.

Renova, Yatırım Göç Konseyi’nin üyesidir.

Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı

Deprem riski taşıyan ve ayrıca buna bağlı olarak niteliksiz yapı stoğuna sahip olan ülkemizi çok yakından ilgilendiren ve gelecek 20 yıl içerisinde ekonomimizin lokomotifi olacağı düşünülen kentsel dönüşüm sürecinde, insan doğasına uygun, sağlıklı, yaşanabilir, sürdürülebilir, estetik bir kentsel çevreye, akıllı şehirlere ve binalara ulaşmak için faaliyetlerde bulunmak ve kentsel dönüşüm sürecini kamuoyuna iyi bir şekilde anlatmak amacıyla yola çıkan “Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı” Vakıf Senedini imzalayan Kurucular Kurulu tarafından kuruldu.

Renova, Kentsel Dönüşüm ve Şehircilik Vakfı üyesidir.